kapat ikonu

Dünya Devi Teknoloji Pazarından Siliniyor!

Teknoloji dünyası içerisinde bilgisayar markası olarak bilinen Toshiba bilgisayar pazarı içerisinden çekilmeye hazırlanıyor.

Bir dönem teknoloji dünyasına adını altın harflerle yazdıran Toshiba bir bilgisayar markası olarak gündeme gelmişti. Bilgisayar pazarı içerisinde önemli bir paya sahip olduğu ifade edilmişti. Ancak son zamanlarda yeni bir düzenleme yapılmasına karar verildi. Toshiba bu süreç içerisinde yeni ismiyle teknoloji pazarındaki hayatına devam edecek. Yeni isminin ve yeni üretimlerinin Dynabook ismi ile gerçekleştirilmesine karar verildi.
 
Toshiba'nın son yıllarda ciddi mali sıkıntılar içerisine girdiği öğrenilmiştir. Mali sıkıntılar sebebiyle bu süreçte bazı faaliyetlerin durdurulmasına karar verildi. Bunun ardından bilgisayar birimi üzerinden yüzde 80 oranında bir kısmın satılmasına karar verildi. Bu süreçte satış işlemleri sharp'a yani Foxconn'a satışı gerçekleştirilmişti.
 
Satışın gerçekleştirilmesinin ardından firmanın isminin de değiştirilmesine ve yeni bir isimle çalışmalara devam etmesine karar verildi. Yeni bilgisayarlarda kullanılacak isim ise şimdiden merak konusu haline geldi. Bunun üzerine yeni ismin Dynabook olmasına karar verildi.
 
Çalışmalar Bilgisayarla Sınırlı Kalmayacak
 
firma sadece bilgisayar üretimi gerçekleştirmeyecek. Bu süreç içerisinde nesnelerin internetini ve akıllı gözlük ürünlerini yeni marka altında üretmeyi hedefliyor. Yeni isimle ilk ürün çalışmaları da başladı. Bu süreç içerisinde yeni dizüstü bilgisayarın ince bir tasarımla gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Şirket yeni modellerin tanıtımını gerçekleştirirken Dynabook ismi üzerinden satışların gerçekleştirilmesi planlanıyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol