kapat ikonu

Dolar ve euro kuru kaç TL'den işlem görüyor?

Dolar ve euro kuru güne kaç TL'den başladı? 7 Ağustos 2019 Çarşamba günü dolar ve euro kuru ne kadar oldu?

  • Finans
  • 07 Ağustos 2019 14:35
  • Son Güncelleme: 07 Ağustos 2019 14:37

Dolar ve euro kuru güne nasıl başladı? 7 Ağustos 2019 dolar ve euro kuru ne kadar oldu? İşte bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum…

Dolar bu sabah 5,50 TL’nin altında düşerek piyasada işlem görmeye başladı. Dolar, bankalararası piyasada bu sabah saat 08.55 itibarıyla 5,49 civarında işlem görüyor.

Merkez Bankası, TÜİK'in açıkladığı temmuz enflasyonuna ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Gıda enflasyonundaki yavaşlamanın işlenmemiş gıdaya bağlı sürdüğü belirtilen raporda, "Geçici vergi indirimlerinin etkisi arındırıldığında, çekirdek göstergelerden B ve C’nin eğilimindeki yükselişin daha sınırlı olduğu izlenmiştir" dendi.

Euro/TL ise 6,14 civarında işlem görüyor

Uzmanlar, ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşına ilişkin gelişmelerin piyasaların odağında olduğunu bildirdi. İki ülke arasında yaşanan restleşmeden sonra Çin Merkez Bankası'nın (PBoC) dolar/yuan paritesini 6,9996 olarak belirlemesinin olumlu bir adım olduğu kaydeden uzmanlar, taraflardan gelen açıklamaların piyasalardaki tansiyonu düşürdüğünü ifade etti.

Uzmanlar, bugün yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD'de, mortgage başvuruları verilerinin takip edileceğini kaydederek, teknik açıdan dolar/TL'de 5,4860'ın destek, 5,6050'nin direnç konumunda bulunduğunu dile getirdi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol