kapat ikonu

Dolar ve euro kaç TL'den işlem görüyor!

Döviz kuru güne nasıl başladı? 22 Ağustos 2019 en güncel dolar ve euro kuru rakamları...

  • Finans
  • 22 Ağustos 2019 13:49
  • Son Güncelleme: 22 Ağustos 2019 13:52

Dolar, Türk Lirası karşısında haftaya 5,58'in altında başlamasının ardından kademeli bir şekilde yükselerek dün 5,75 seviyesini gördü.

Dolar/TL, bugün bankalararası piyasada 5,76 civarında işlem görüyor. Euro/TL ise, 6,40 seviyelerinde yer alıyor.

Fed tutanakları yayımlandı

Fed 11 yıl sonra ilk faiz indirimini yaptığı temmuz toplantı tutanaklarını yayımladı. Fed üyelerinin çoğu 25 baz puan indirim istedi. Üyeler bunu para politikasında agresif bir düşüş başlangıcı olarak değil, politikanın tekrar ayarlanması olarak gördüklerini belirtti. Tutanaklarda faiz indirimi, ekonomik gelişmelere ilişkin sigorta olarak nitelendirilirken, önümüzdeki dönem için daha "esnek" olunacağı mesajı verildi.

Fed üyeleri gelecekteki faiz adımların nasıl olacağı konusunda ise konuşmakta isteksiz davrandı.

Trump yine Fed ve Powell'ı eleştirdi

Trump yine Fed'i eleştirdi. Çin ve diğer ülkelerle ticaret anlaşmalarının harika durumda olduğunu tek sorunun Fed ve Powell olduğunu söyledi.

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Fed'i hafifçe vuruş yapamayan bir golf oyuncusuna benzeten Trump, Fed'in faiz indirerek doğru şeyi yapması durumunda ABD ekonomisinin güçlü büyüme kaydedeceğini dile getirdi. Powell'ı kastederek, "Ona güvenmiyorum, bizi sadece yüzüstü bıraktı" diyen Trump, "Enflasyon yok, uyan Fed" ifadelerini kullandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol