kapat ikonu

Dolar, 5,23 Türk lirasının altında işlem görüyor

Dolar, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından önceki kapanışa göre yüzde 0,46’lık azalışla 5,2280 Türk lirası seviyesinden işlem görüyor.

Dolar, güne yatay bir seyirle başlamasının ardından önceki kapanışa göre yüzde 0,46’lık azalışla 5,2280 Türk lirası seviyesinden işlemlerine devam ediyor. Kasım ayından beri Türk lirasının dolar karşısında yüzde 7’lik değer kazancıyla gelişen ülkeler arasında en iyi performansı sergileyen para birimi olduğu aktarılırken, dolarda teknik açıdan 5,35 Türk lirasının direnç konumunda takip edileceği öğrenildi. Öte yandan yurt içi veri gündeminin zayıf olduğu ifade edilirken, yurt dışında ise Fed üyelerinin konuşmaları ile Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilimin takip edileceği belirtildi.
 
TÜRK LİRASI, DOLARA KARŞI EN İYİ PERFORMANS GÖSTEREN PARA BİRİMİ
 
Türk lirası, ayın başından bu yana gelişen ülke para birimleri arasında dolara karşı en iyi performans gösteren para birimi olarak pozitif ayrışmasına devam ediyor.
 
DOLAR DÜN YÜZDE 0,62’LİK DEĞER KAYBI YAŞAMIŞTI
 
Dün dolar, 5,2210 Türk lirası ile 8 Ağustos'tan beri en düşük seviyesinin görmesinin ardından günü önceki kapanışa göre yüzde 0,62’lik değer kaybıyla 5,2520 Türk lirasından tamamladı.
 
DÜŞÜŞÜ BUGÜNE DE TAŞIDI
 
Dolar, dünkü düşüşünü bugüne de taşıyarak 5,2264 Türk lirasına kadar geriledi ve saat 10.35 itibarıyla önceki kapanışa göre yüzde 0,46’lık azalışla 5,2280 Türk lirası seviyesinden alıcı buluyor.
 
AVRODAN 6 AĞUSTOS’TAN BERİ EN DÜŞÜK SEVİYE
 
Avro da 5,9230 Türk lirası ile 6 Ağustos'tan beri en düşük seviyesini görmesinin ardından şu dakikalarda 5,93 Türk lirası sınırında işlem görüyor.
 
Sterlin ise yüzde 0,75’lik azalışla 6,6820 Türk lirası, dolar endeksi yüzde 0,10’luk artışla 97,17 ve avro paritesi yatay bir seyirle 1,1330 seviyesinde işlemlerine devam ediyor.
 
TÜRK LİRASINDAN YAKLAŞIK YÜZDE 7’LİK DEĞER KAZANCI
 
Analistler, Türk lirasının kasım ayı başından beri dolar karşısında yaklaşık yüzde 7'lik değer kazancıyla en iyi performans gösteren gelişen ülke para birimi olduğunu hatırlattı.
 
5,35 TÜRK LİRASI DİRENÇ KONUMUNDA
 
Analistler, dolarda teknik açıdan 5,20 Türk lirası desteğinin kırılması durumunda 5,10 ve 5,00 seviyelerinin kısa vadede görülebileceğini vurgulayarak, olası yükselişlerde ise 5,35 Türk lirasının direnç konumunda takip edileceğini ifade etti.
 
RUSYA İLE UKRAYNA ARASINDA YAŞANAN GERİLİM İZLENECEK
 
Yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu bildiren analistler, yurt dışında ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin konuşmaları ve Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerilimin izleneceğini bildirdi.
 
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol