kapat ikonu

Doğudaki kayak merkezlerinde yılbaşı heyecanı yaşanıyor

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden olan Palandöken ve Cıbıltepe, yılbaşı gecesi Ukrayna, İran, Rusya ve Azerbaycan başta olmak üzere yurt dışı ve içinden misafirlerini konuk etmeye hazırlanıyor.

Son dönemlerde kış turizmine yapılan yatırımlar ile birlikte adını sıkça duyduğumuz ve dünyanın sayılı pistlerine sahip olan Palandöken ile Konaklı kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Erzurum'da turizmcilerin, yerli ve yabancı turistler için bu yılbaşında farklı ve zengin eğlence paketi hazırladığı öğrenildi.
 
Palandöken'deki bir otelin Genel Müdürü Ömer Akça, kentteki kayak sezonunun açılmasıyla birlikte rezervasyon taleplerini almaya başladıklarını ifade etti.
 
PALANDÖKEN’DEKİ PİSTLERİN YÜZDE 100 YILBAŞINDA AÇIK OLACAK
 
Akça, hafta sonları otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 95'e yaklaştığını ileri sürerek, yılbaşında otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100 olacağının öngörüldüğünü açıkladı. Palandöken'deki 2 bin 500 yataktan yaklaşık 2 bin 200'ünün dolduğunu vurgulayan Akça, boş olan 300'ünün de ivedi şekilde biteceğini aktararak, bu yıl güzel hava, güzel kar ve bol misafirle yeni yıla girileceğini kaydetti. Akça, yeni yıl için hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiği bilgisini paylaşarak, suni karla pistlerin doldurulduğunu ve Palandöken'deki pistlerin yüzde 100'ünün yılbaşında açık olacağını söyledi.
 
PİSTLER OLDUKÇA EMNİYETLİ VE GÜVENLİ
 
Palandöken Dağı'nda gece gündüz kesintisiz kayak yapıldığına dikkati çeken Ömer Akça, pistlerin oldukça emniyetli ve güvenli olduğunu vurgulayarak, bol eğlenceli yılbaşı tatili için herkesi Palandöken'e beklediklerini aktardı. Akça, bu seneki rezervasyonların büyük bölümünün her zaman olduğu gibi Ankara, İstanbul ve İzmir menşeli olduğunu dile getirerek, yurt dışından Rusya'dan 250 kişilik bir kafilenin geleceğini, Ukrayna ve Azerbaycan'dan da misafirlerin ağırlanacağını dile getirdi.
 
SARIÇAM ORMANLARI ARASINDA YENİ YIL HEYECANI
 
Türkiye’nin en doğu ili olan Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi de sarıçam ormanlarıyla kaplı pistleri ve doğal güzelliğiyle yılbaşında misafirlerini konuk edecek. Sarıçam ormanları ile kristal karın yanında bilgisayar donanımlı telesiyejleri ile saatte 1200 kişi taşıma kapasitesine sahip 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe'de kar kalınlığının 64 santimetreye ulaştığı öğrenildi. Toplam 30 kilometrelik pist uzunluğuyla misafirlerine eşsiz kayak imkânı yaratan Cıbıltepe, yeni yıla girmenin heyecanını yaşayan tatilcilerin de gözdesi hâline geldi. Yılbaşı dolayısıyla yoğun talep ile karşı karşıya kalan ve otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'e ulaşan Cıbıltepe'de, yılbaşı etkinlikleri için hazırlıkların da tamamlandığı vurgulandı. Yetkililer, telesiyejlerin bakımını yaparak, pistleri de hazır duruma getirdi. Burada da tatilciler, otellerdeki eğlence programlarıyla yeni yıla coşkuyla girecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol