kapat ikonu

Doğu Ekspresi'ne yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi

Her yıl milyonlarca ziyaretçiye Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında unutulmaz izler bırakarak yolculuk yaptıran Doğu Ekspresi, yurt içi ve yurt dışında yoğun talep görüyor.

  • Gündem
  • 15 Aralık 2018 16:31
  • Son Güncelleme: 15 Aralık 2018 16:32
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun soluklu rotası olan ve Ankara-Kars arası sefer yapan Doğu Ekspresi’ne yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler de ilgi gösteriyor.
 
YURT DIŞINDAN GELEN TURİSTLER DE DOĞU EKSPRESİ’NE İLGİ GÖSTERİYOR
 
Ankara'dan yola çıkan tren, sırasıyla Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan ve Erzurum’dan geçerek Kars’a ulaşıyor. Yaklaşık 310 kilometre giderken kar manzaraları ile karşılaşan yolcular, bu anları unutulmaz bir anı olarak ölümsüzleştirmek için birbirinden güzel fotoğraflar çekiyor. Doğu Ekspresi’ne son dönemlerde Yunanistan, Gürcistan, Kosova, Yemen, İngiltere, Fransa ve Almanya'dan gelen turistler de yoğun ilgi gösteriyor.
 
DOĞU EKSPRESİ ÜNÜNÜ GİDEREK ARTIRIYOR
 
Marmara Üniversitesinde öğrenimine devam eden Yemenli Osamah Alhuri, Yunanistanlı Vasilis Providas, Kosovalı Atilla Rexha, Gürcistanlı Nodar Kontselidze de Doğu Ekspresi ile asla unutamayacakları bir yolculuk yapmak için İstanbul’dan yola çıkarak Kars’a kadar geldi. Doğu Ekspresi, farklı ülkelerden insanları buluşturan bir kültür hâline gelmesinin yanında ününü de giderek artırıyor.
 
Doğu Ekspresi'ne yurt içi ve yurt dışından yoğun ilgi-1
 
YOLCULUK ESNASINDA FARKLI İNSANLARLA TANIŞIP MUHABBET ETME İMKÂNI
 
Gürcistanlı Nodar Kontselidze, Kars'a gelmeyi daha önce düşündüğünü ancak şimdi yola çıkabildiklerini ifade ederek, yolculuğun çok eğlenceli geçtiğini söyledi. Kontselidze, yolculuk esnasında oyun oynadıklarını, müzik dinlediklerini anlatarak, farklı insanlarla tanışıp muhabbet de ettiklerini kaydetti.
 
DOĞU EKSPRESİ’Nİ TÜRKİYE DIŞINDAKİ İNSANLAR DA BİLİYOR
 
Kosovalı Atilla Rexha ise dört arkadaş olarak Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmayı düşündüklerini belirterek, hayallerinin gerçekleşmesi için önceden bilet alıp yolculuk yaptıklarını vurguladı. Yolculuğu ilerleyen tarihlerde yapmak istediklerini fakat yer bulamadıkları için erken tarihte bilet aldıklarına değinen Rexha, dört arkadaş ile ilk kez yolculuğa çıktıklarını, Doğu Ekspresi'ni sosyal medyadan duyduklarını ve Türkiye dışından başka insanların da Doğu Ekspresi'ni bildiğini kaydederek, burada yer bulmanın çok zor olduğuna işaret etti.
 
YEMEN’DEN DE TÜRKİYE’YE GELENLERE TAVSİYE EDECEĞİM
 
Yemenli Osamah Alhuri de eğlenceli bir yolculuk yaptıklarını ve ilk kez Doğu Ekspresi’ne bindiğini anlatarak, yolda gelirken bolca fotoğraf çektiğini, oyun oynadığını, müzik dinleyip sohbet ettiğini bildirdi. Alhuri, Yemen’den Türkiye’ye gelecek olan yakınlarına Doğu Ekspresi’ne binmelerini tavsiye edeceğini vurgulayarak şöyle dedi: ‘’Bu deneyim gerçekten çok farklı. Her zaman sosyal medyada duyuyorduk ve heves ediyorduk. Bu deneyimi yaşamak gerçekten çok güzel. Mutlaka ama mutlaka Yemen’deki yakınlarıma bunu anlatacağım, onların da bu deneyimi yaşamaları için elimden gelen her şeyi yapacağım.’’
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol