kapat ikonu

Doğu Ekspresi Cağ Kebabı Satışlarını Artırdı

Son zamanlarda Doğu Ekspresine yöneltilen yoğun ilgi Erzurum durağında cağ kebabı satışlarını da olumlu yönde etkilemeye başladı.

Son zamanlarda Doğu Ekspresine yöneltilen yoğun ilgi Erzurum durağında cağ kebabı satışlarını da olumlu yönde etkilemeye başladı.
 
Son dönemlerde Ankara ile Kars arasında sefer yapan ve gittikçe popüler hale gelen Doğu Ekspresinde yer bulabilmek neredeyse imkansız hale geldi. Nostaljik bir yolculuk yapmak ve gezintiye çıkmak isteyen kişilerin tercih ettikleri bu yolculuk Erzurum'da cağ kebabı satan esnafları da olumlu yönden etkilemeye başladı.
 
Yolcular sefer sırasında Erzurum'dan geçtiklerini bildikleri için şehrin en ünlü yemeği olan cağ kebabını da tatmak istiyorlar. Bu sebepten dolayı yolcular henüz durağa gelmeden önce bölgede bulunan restoranları arayarak sipariş veriyorlar. Restoranlarda hazırlanan cağ kebabı ve dürümler tren durağa geldikten sonra yolculara veriliyor.
 
Yolcuların bu lezzeti kaçırmamak için öncesinde arayarak durakta bekledikleri öğrenildi. bölge esnafı tarafından yapılan açıklamalarda tren yolculuğunun satışlarını olumlu yönde etkiledikleri tespit edildi. Yapılan değerlendirmelerde günlük en az 90 dürüm daha fazla sattıkları öğrenildi. Sadece tek bir müşterinin onlarca dürüm sipariş ettiği ifade edilirken satışların daha fazla artmasını umuyorlar.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol