kapat ikonu

Diyarbakır'da Yenileme Çalışmaları Başladı!

Diyarbakır havalimanında protokol yolunun bakımsızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fark edildi. Verilen emir sonrasında yolun hızlı bir şekilde tamamlanmaya başladığı ifade edildi.

Diyarbakır havalimanında protokol yolunun bakımsızlığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından fark edildi. Verilen emir sonrasında yolun hızlı bir şekilde tamamlanmaya başladığı ifade edildi.
 
Diyarbakır HDP belediyesinin etkisi altındayken bu süreç içerisinde hiçbir çalışmanın tam olarak gerçekleştirilmediği belirlendi. Belediyenin terör saldırılarına destek vermesinin ardından devlet tarafından duruma el konuldu. Geçtiğimiz Mart ayında referandum çalışmalarında destek almak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şehre bir ziyarette bulunmuştu. Havalimanının protokol yolundan geçtiği sırada yolun bozukluğu dikkatini çekerek bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi. Diyarbakır gibi büyük bir şehre böyle bir tablonun kesinlikle yakışmadığı belirtildi.
 
Belediyeye verilen talimat sonrasında yolun düzene sokulması ve bu çerçevede çalışmalara hemen başlanması gerektiği ifade edildi. Cumhurbaşkanından direkt olarak gelen emir sonrasında protokol yolunun aslına uygun bir şekilde tekrar düzenlenmesi gerektiği ifade edildi. Protokol yolunun asfaltlanması, yamaların ve çukurların kapatılması için gerekli çalışmalar başlatıldı. 20 yıldır belediyenin hakimi olan HDP'nin şehrin altyapı çalışmaları için herhangi bir çalışma yapmadığı ortaya çıktı. Bu durumda yapılan çalışmalar bölge halkı tarafından büyük bir heyecan ile karşılandı. Belediyeye atanan kayyum sayesinde çalışmaların çok hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği öğrenildi.
 
Yapılan çalışmalarla birlikte protokol yolu üzerinde yapılan çalışmaların yüzde 80'lik kısmının tamamlandığı belirtildi. Yapılan düzenlemelerin ardından çamurun üzerine 3 santimetrelik bir asfaltın dökülmesi üzerine büyük sıkıntıların yaşandığı belirlendi. Ancak bu süreç içerisinde çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanmaya başladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol