kapat ikonu

Dışa açılımda e-ticaret büyük avantaj

TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hacısalihoğlu, genç girişimcilerin ve firma sahiplerinin e-ticarete ağırlık vermesini çok önemli gördüklerini ifade ederek, dışa açılımda e-ticaretin büyük bir avantaj sağladığını söyledi.

Gazetecilere konuşan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu, özellikle genç girişimcilerin ve firma sahiplerinin e-ticarete ağırlık vermesini çok önemli gördüklerini dile getirerek, dışa açılımda e-ticaretin büyük bir avantaj sağladığını vurguladı.
 
Hacısalihoğlu, e-ticaretin bilinmesinin yanında kullanılmasının da önemli olduğuna değinerek, özellikle genç girişimcilerin ve firma sahiplerinin e-ticarete ağırlık vermesini istedi. Dışa açılımda e-ticaretin büyük bir avantaj yarattığını savunan Hacısalihoğlu, Trabzon’da önemli bir potansiyelin bulunduğunu aktararak, bu konuda birçok toplantılar da yapıldığının altını çizdi.
 
E-TİCARET BÜYÜK BİR AVANTAJ
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından girişimcilerin ve KOBİ'lerin dijital dünyada iş yapabilme kapasitesinin artırılması için gerçekleştirilen "Dijital Dönüşüm, e-Ticaret ve e-İhracat Eğitimi"nde konuşan Hacısalihoğlu, ticaretin gelişmesinde, firmaların ve girişimcilerin dışa açılımında e-ticaretin büyük bir avantaj olduğunu belirterek, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini savundu.
 
TOBB’UN DA DIŞA AÇILIM POLİTİKASI BULUNUYOR
 
Hacısalihoğlu, toplantının düzenlenmesinde büyük katkıları bulunan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkürlerini ileterek, 81 kentte süren bu etkinliğin, ülke adına önemli olduğunu aktararak, tüm bakanlıkların olduğu gibi TOBB'un da dışa açılım politikası bulunduğuna dikkati çekti.
 
GENÇ GİRİŞİMCİLERİN VE FİRMA SAHİPLERİNİN E-TİCARETE AĞIRLIK VERMESİ ÖNEMLİ
 
E-ticaretin bilinmesinin yanı sıra kullanılmasının da önemli olduğundan bahseden Hacısalihoğlu, özellikle genç girişimcilerin ve firma sahiplerinin e-ticarete ağırlık vermesini çok önemli gördüklerini yineleyerek, çünkü dışa açılımda e-ticaretin büyük bir avantaj sağladığını kaydetti. Hacısalihoğlu, kentte önemli bir potansiyelin bulunduğunu savunarak, yıllardır Trabzon'da e-ticaret konusunda toplantılar yapıldığını anımsattı. Hacısalihoğlu, bu konuda farkındalık yaratmaya çalıştıklarının altını çizerek, sayıların incelendiğinde önemli bir noktaya geldiklerine işaret etti.
 
ÜLKENİN GİRİŞİMCİLERE DE İHTİYACI VAR
 
Hacısalihoğlu, piyasada herkesin iş peşinde olduğunu hatırlatarak, kamunun eleman alımına başladığında büyük talep olduğunu anlattı. Bunların hepsinin de üniversite mezunu olduğunu ve e-ticareti herkesin kendi evinden bile yapabilecek durumda olduğunu vurgulayan Hacısalihoğlu, mutlaka devlet dairesine girmeye gerek olmadığını aktararak, bu ülkenin girişimcilere de ihtiyacı olduğunu söyledi. Hacısalihoğlu, bu eğitimlerin girişimcilerin e-ticaret kapasitesini artırmaları bakımından çok önemli olduğuna inandığını ifade etti.
 
Söz konusu eğitim, ekonomi programı sunucusu Sami Altınkaya, 3GEN Teknoloji Yöneticisi Engin Özgen, e-Ticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi ve Eres Medya Yöneticisi Yılmaz Eres'in sunumuyla tamamlandı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol