kapat ikonu

Dikkat! Sahte Kozmetik Uyarısı Yapıldı

Son dönemlerde kadınları bekleyen en büyük tehlikelerden birisi sahte kozmetik ürünlerinin sayısının artması olarak belirlendi.

Son dönemlerde kadınları bekleyen en büyük tehlikelerden birisi sahte kozmetik ürünlerinin sayısının artması olarak belirlendi.
 
Kadınların hayatlarında daha bakımlı ve güzel görünmek için tercih ettikleri kozmetik ürünlerinin üretimi de her geçen gün biraz daha artmaya başladı. Markaların ve üretimlerin giderek artmasını fırsat bilen dolandırıcılar bu konuda sahte üretimlerin artmasına neden oldular. Uygun fiyatlı satılan merdiven altı olarak tabir edilen ürünlerin bu süreç içerisinde insanların hayatlarını tehlikeye attığı belirtildi. Kalitesiz ve sahte ürünlerin pek çok hastalığa davetiye çıkardığı öğrenildi.
 
Pazarlara çıkıldığı zaman son yıllarda ünlü markaların üretimlerini birebir taklit eden çeşitli kozmetik ürünlerinin satışa sunulması ucuz olması sebebiyle kadınlar tarafından tercih edilmeye başladı. Merdiven altı üretimler tercihlerin artması ile birlikte giderek artmaya başladı. Bu durum çeşitli hastalıkların önünü açtıkça Sağlık Bakanlığı tarafından duruma el konulacağı belirtildi. Pazarlarda satışların denetiminin yapılacağı belirtilirken merdiven altı üretimlerin tamamen son bulması için gerekli denetimlerin kurulan ekip sayesinde tamamlanacağı öğrenildi.
 
Kalitesiz ve insan sağlığını tehlikeye atan kozmetik ürünlerinin cilt kanserine davetiye çıkardığı belirlendi. Bu yüzden vatandaşlara da bu konuda dikkatli olmaları yönünde uyarılar yapıldı. Büyük markalara ait pahalı kozmetik ürünlerinin de ücretleri sebebiyle sağlıklı olduğu garantisinin bulunmadığı belirtildi. Bu süreçte mutlaka içeriğinin ve üretim tekniklerinin araştırılması gerektiği konusunda açıklamalar yapıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol