kapat ikonu

Dikkat! Kamu 25 bin memur alacağını açıkladı

İstihdam seferberliği kapsamında kamuda 25 bin personel alımı gerçekleşecek.

İstihdam seferberliği kapsamında kamuda 25 bin personel alımı gerçekleşecek.
 
Ekonominin ilerlemesini yavaşlatan en büyük etkenlerden birisinin istidam oranlarının düşük olması ve işsizlik oranlarının giderek yükselmesi olarak ifade edilmişti. Bunun ardından geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir çağrı yapılmış ve istihdam seferberliği ilan edilmişti. Seferberlik çağrısı ilk olarak özel sektörde gündeme gelmiş ve ses getirmişti. Yapılan işe alımlar sonrasında kamu sektörünün de elini taşın altına sokması gerektiği belirtilmişti.
 
Kamu sektöründen gelen ilk açıklamalara göre Bakanlı tarafından bünyelerine alınacak personel sayısı net bir şekilde açıklandı. Hangi Bakanlığa ne kadar eleman alınacağı Devlet Personel Başkanlığı tarafından belirlenecek. Kamu kurumlarının bu çerçevede alacakları personel sayısını ve şartlarını kendi resmi internet siteleri üzerinde yayınlamaları bekleniyor. Devlet çatısı ve güvencesi altında çalışmak isteyen binlerce kişinin yapılacak alımlar için şimdiden çok heyecanlı oldukları ve başvuru yapmak adına sabırsızlandıkları ifade edildi. Devlet kuruluşlarının yanı sıra devlet üniversitelerine de çeşitli kadrolarda personel alınacağı ifade edildi.
 
Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sayfasına bakıldığı zaman bu süreçte kamu sektörünün ihtiyaç duyduğu personel ilanlarına yer verildiği görülebilir. Başvuru şartları, başvuru tarihi ve alınacak personel sayısı hakkındaki detaylı bilgilerin açıklamalar kısmında yer aldığı öğrenildi. Toplam 25 bin devlet memurunun yapılacak alımlar sonrasında istihdam edilmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol