kapat ikonu

Devletten Memurlara Giyecek Yardımı Geliyor

Devlet bir süredir memurlara giyim yardımı yapacağını açıklıyordu. Konu hakkında bir yönetmelik sonunda yayınlandı ve detaylar belli oldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir süredir memurlara yapılacak olan giyecek yardımı hakkında yeni bir düzenleme getirildiği öğrenildi. Yayınlanan yeni genelge doğrultusunda memurlara yapılacak giyecek yardımının detayları belli oldu. Bu süreçte değişiklik gösterebilecek rakamların 226 lira ile 310 lira arasında olduğu ifade edildi.
 
Daha önce Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde yüz binlerce memuru yakından ilgilendiren bir çalışmaya imza atıldı. Heyecanla beklenen çalışma hakkında bir genelge yayınlandı. Bu genelgeye göre memurlara kıyafet yardımı adı altında bir ödenek ayrılmasına karar verildi. Yayınlanan genelge bütün kurumlara gönderilerek tescillenmiş oldu.
 
Giyim Yardımı Yüzleri Güldürecek
 
Yayınlanan genelgenin içeriğinde kurum ve kuruluşlar tarafından verilen giyeceklere atıfta bulunuluyor. Bu süreçte Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından kıyafetlerin belirlenmesinin ardından standart fiyatlara göre bir tablo hazırlanacağı ve bu tablo sonrasında devlet tarafından sorunsuz bir şekilde karşılanacağı öğrenildi. Ardından yönetmelikte yazdığı gibi kadro unvanı olan şoför ve personele verilecek olan eşyaların içeriğini de belirlemiş oldu.
 
Kıyafetlerin genel olarak elbise, tulum, takım elbise, yağmurluk, atkı ve eldivenin yanı sıra ayakkabıdan oluşmasına karar verildi. Kullanma süreleri de bu süreç içerisinde belirlendi. Giyim eşyaları için bu süreç bir yıl olarak belirlenmişken özellikle yağmurluk için iki yıl olarak belirlendi.
 
Ödeme miktarları da bu süreç içerisinde belirlendi. Takım elbise için ödenek 176,82 lira olarak belirlenmişken tulum için 34,03 lira, ayakkabı için 49,90 lira yağmurluk için 38.37 lira, eldiven için 4.34 lira ve son olarak atkı için 6.78 lira olarak belirlenmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol