kapat ikonu

Devletten Girişimcilere Yeni Destek Geliyor

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yeni açıklamalar doğrultusunda genç, kadın ve yeni girişimcilerin desteklenmesi konusunda önemli planlamaların hazırlandığı ifade edildi.

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan yeni çalışmaların ardından genç, kadın ve yeni girişimcilerin ihracat anlamında yapacakları çalışmaların her yönden destekleneceği belirtildi. Bu süreç içerisinde Yenilikçi Ticaret Platformu'nda konu hakkındaki her türlü yeni fikrin görüşülüp tartışılacağı ve ardından gençlerle yeni yatırımcıların buluşacağı öğrenildi. Yatırımcıların vereceği destekler ve çalışmalar kapsamında melek yatırımcılar ismiyle anılmaları dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor.
 
Ticaret Bakanlığı genç, kadın ve yeni fikri olan girişimcilerin desteklenmesi, para kazanmaları ve sektöre katkı sağlamaları için verdiği destekleri artırmaya karar verdi. Dış ticaret alanında yapılan çalışmalarda artık Türk şirketlerinin ön plana çıkmaları gerektiğine karar verildi. Ancak bunun için küresel başarı sağlayacak yeni fikirlerin varlığına ihtiyaç duyuluyor.
 
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan yenilikçi fikirlerle yatırımcıları bir platform içerisinde bir araya getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Melek yatırımcılar ismi verilen bu yatırımcıların özellikle gençlerin ihracat alanında değerlendirilmesine, fikirlerin geliştirilmesine ve Türk şirketlerin küresel başarı sağlamasına yardımcı olacakları düşünülüyor.
 
Melek Yatırımcılar Geliyor
 
İthalat şekli bir süredir tüketim malzemeleri, tüketimi karşılamayan malzemeler ve Türkiye'de üretilmeyen malzemeler olarak üç farklı kategoriye ayrılıyor. Anlatılanlara göre çalışmaların farklı kollardan yürütülüyor olması yeni pazarlar bulma arayışı ve üretime dair hazırlanan matriksler profesyonel alanda sağlanacak başarılar için ilk adım olarak değerlendiriliyor. Yakın zamanda ihracat alanında da yeni fikirlerin ve yeni pazarların desteklenen girişimcilerle birlikte büyük yol katetmesi planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol