kapat ikonu

Devlet Gençlere Hem Harçlık Hem Eğitim Verecek

Devlet gençlerin iş sahibi olmalarını sağlamak için hem eğitim hem de cep harçlığı verecek çeşitli düzenlemeler gerçekleştirdiğini açıkladı.

Devlet gençlerin iş sahibi olmalarını sağlamak için hem eğitim hem de cep harçlığı verecek çeşitli düzenlemeler gerçekleştirdiğini açıkladı.
 
Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan istihdam seferberliğinin 2018 yılında da hız kesmeden devam etmesi amaçlanıyor. Çalışmaların hızlandırılarak devam etmesi için birtakım teşviklerin yapıldığı öğrenilmişti. Özellikle işsiz gençler hedef alınacak ve gençlerin meslek sahibi olmaları için birtakım desteklerin verilmesi amaçlanıyor.
 
10 farklı başlık altında toplanan istihdam desteği arasından çalışan annelerde unutulmadı. Çeşitli mesleklerde çalışan kadınların bakmakla yükümlü oldukları belirli yaş grubundaki çocukları için aylık 400 liralık bakım desteğinin ödenmesine karar verildi.
 
Gençlerin kendi mesleklerini yapmaları ve kendi işlerini kurmaları için İŞKUR destekli eğitim programları hazırlanıyor. Bu eğitim programları ile birlikte 8 aylık eğitim sürecinden geçecek olan gençler seçtikleri alan hakkında detaylı bir eğitim alacaklar. eğitim süresince devlet tarafından cep harçlığı verilecek olan gençler maddi açıdan zorluk yaşamayacaklar. Kursu başarılı bir şekilde bitiren ve ardından kendi işini kurmak isteyen gençlere de bu konuda çeşitli desteklerin devlet tarafından verilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol