kapat ikonu

Devlet Destekleyecek! Bakanlık Rehberlik Yapacak!

Ticaret Bakanlığı yapmış olduğu açıklamalarda iş dünyası için pek çok fırsat sundu. Desteklerin devlet tarafından verilmesi ve bakanlığın iş dünyasına rehberlik yapması bekleniyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından ihracat hizmet sektörü ve esnaf destekleri konusunda bir rehberin hazırlandığı öğrenildi. Esnaflar konusunda verilecek destek çalışmaları konusunda da bir rapor hazırlandı. Özellikle yurtdışında şirket alanlar, internet üzerinden satış yapanlar ve esnaf ile sanatkarların çeşitli destek mekanizmalarından yararlanabilecekleri ifade edildi. Özellikle devlet tarafından sağlanan destek mekanizmaları bir rapor halinde sunuldu.
 
İhracata Destekler Arka Arkaya Geliyor
 
Hazırlanan rapor çerçevesinde ihracat alanına arka arkaya destekler gelmeye devam ediyor. İhracatı yeni öğrenen kişilerin sürece daha aşina olmaları için bu anlamda UR-GE desteği ve pazara giriş belgelerinin desteklenmesi yardımlarından yararlanmaları için gerekli desteklerin verilmesi amaçlanıyor. Bu anlamda yeni firmaların kendilerine yeni pazarlar bulmaları ya da bulundukları pazarlar içerisinde kalıcı hale gelmeleri için bir fırsat sunacakları ifade edildi.
 
Esnaf ve sanatkarlar için bu anlamda özellikle Halk Bankası aracılığı ile faiz indirimli kredi desteğinin sunulması amaçlanıyor. tüm kayıtlı olan esnaf ve sanatkarların bu süreç içerisinde desteklerden sorunsuz bir şekilde yararlanmaları amaçlanıyor. Verilecek krediler ise esnaf ve sanatkarların ürün çeşidini artırmaları, iş yeri alım ve satım işlemleri konusunda bir sermaye olarak kullanılması amaçlanmaktadır.
 
E ticaret sayfalarının sayısının da giderek artması bu anlamda yapılan çalışmaları da artırıyor. Bu anlamda her şirket için e ticaret sitesi başına yıllık olarak 2 bin dolara kadar destek verileceği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol