kapat ikonu

Devlet Demiryolları Personel Alımını Duyurdu!

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yeni bir açıklama sonrasında 356 kişilik istihdamın sağlanacağı öğrenildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel İşletmeleri tarafından yeni bir açıklama yapıldı. İşsizlik konusunda mücadele devam ederken demiryolları yapacağı istihdamla birlikte 356 işçi alımının gerçekleştirileceği öğrenildi.
 
Kurum tarafından gerçekleştirilen açıklamalar ardından Resmi Gazete'de yayınlandı. Bunun üzerine iş yerlerinde belirsiz süreli çalışmak üzere iş sözleşmesi karşılığında işçi istihdamın gerçekleştirilmesi planlanıyor.
 
Gerçekleştirilecek istihdam çerçevesinde 86 tren tekil işçisi ile 42 demir yolu yapımı, bakım ve onarım makinesi operatörü ile 188 kişinin de demir yolu hattı bakım onarıcısı ile 40 vinç operatörü alınmasına karar verildi. Toplam 356 işçi alımının yapılmasına karar verildi. Ancak Devlet Demiryolu İşletmelerinde çalışmak isteyen kişilerin bazı şartlara uyum sağlamaları gerekiyor.
 
Başvuru Şartları Nelerdir?
 
İŞKUR'da gerçekleştirilen iş gücü taleplerine başvuru yapılması gerekiyor. Adayların erkek olması gerekiyor. Kadın işçi alımının yapılmayacağı öğrenildi. İŞKUR'da gerçekleştirilecek alımlar çerçevesinde başvuru tarihi itibariyle kişinin 36 yaşından gün almış olmaması gerekiyor.
 
İlanda belirtildiği üzere öğrenim durumu ve belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekiyor. Son başvuru tarihine kadar başvurunun gerçekleştirilmesi planlanıyor. İŞKUR üzerinden yapılacak başvurularda herhangi bir KPSS şartının aranmadığı öğrenildi. Sözlü sınavdan ve mülakattan başarılı bir şekilde geçen adayların gerekli belgeleri toplamaları ve sağlık testlerinden geçmeleri gerekir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol