kapat ikonu

Dev Şirketin Çalışanları Greve Başladı!

E ticaret şirketi olan Amazon'un almaya çalışanları şartlardan dolayı greve gittiklerini açıkladılar.

E ticaret devi olarak dünya çapında adını duyuran Amazon'un Almanya'da bulunan çalışanlarından kötü bir haber geldi. Çalışanların çeşitli sebeplerden dolayı greve başladıkları ortaya çıktı. İşçi sendikası tarafından konu hakkında detaylı bir açıklama yapıldı. Almanya'da bulunan amazon tesislerinde çalışan işçilerin greve gitme kararı aldıkları öğrenildi. Dev şirketin çalışanlarından gelen bu hamle büyük şaşkınlığa sebep oldu.
 
Almanya'nın 4 farklı noktasında bulunan amazon çalışma tesisleri içerisindeki işçilerin daha iyi çalışma koşulları istedikleri ve daha fazla para kazanmayı amaçladıkları ortaya çıktı. bu sebepler nedeniyle grev başlattıkları öğrenildi.
 
Daha Fazla Kazanmak İstiyorlar
 
Almanya'nın Rheinberg, Werne, Bad Hersfeld ve Koblenz'de bulunan ve aktif olarak çalışan depolarındaki işçilerin belirli sürelerle greve başladıkları öğrenildi. Grev sürelerinin ise bir gün ile dört gün arasında değiştiği öğrenildi. Grevin büyümesi ve diğer Amazon tesislerinde bulunan işçileri de etkilemesinden endişe duyuluyor.
 
Amazon yetkilileri ise henüz bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadılar. İşçilerin akıbeti konusunda nasıl bir değerlendirme yapılacağı ise merak konusu haline geldi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol