kapat ikonu

Deutsche Bank'tan ECB'ya uyarı!

Deutsche Bank Üst Yöneticisi Sewing, Avrupa Merkez Bankası'nın gevşek para politikasının ciddi yan etkilere neden olacağını duyurdu.

  • Sektörel
  • 04 Eylül 2019 16:22
  • Son Güncelleme: 04 Eylül 2019 16:27

Deutsche Bank Üst Yöneticisi (CEO) Christian Sewing, Frankfurt'ta düzenlenen bankacılık konferansında yaptığı konuşma yaptı. Sewing, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB), Avro Bölgesi'nde ekonomiyi canlandırmak için faiz indirimi dahil atacağı adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Tasarruf sahipleri için sıkıntı oluşturacak

Deutsche Bank müşterilerinin, "kredilerin 0,10 daha ucuz olması durumunda daha fazla yatırım yapamayacaklarını" söylediklerini aktaran Sewing, ECB'nin olası faiz indiriminin, varlık fiyatlarını artıracağını ve tasarruf sahipleri için sıkıntı oluşturacağını vurguladı.

Toplumu bölecek iddiası

Sewing, düşük faiz oranlarının, borçlular veya varlık yatırımcılarının yararına olacağını ancak nüfusun çoğunluğuna fayda sağlayamayacağını, toplumu daha da böleceğini savundu.

ECB'nin faiz oranlarında olası indiriminin ekonomi üzerindeki etkisinin en az düzeyde olacağı konusunda uyarıda bulunan Sewing, "ECB'nin para politikasındaki gevşek tutumu ciddi yan etkilere yol açabilir." dedi.

Etiketler
ECB'den faiz açıklaması! Aksi yönünde olmalı...ECB'den faiz açıklaması! Aksi yönünde olmalı...
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol