kapat ikonu

Deprem bölgesi esnafına 150 bin liraya kadar faizsiz kredi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya’daki işletmelere 100 bin lira ile 150 bin lira arasında faizsiz kredi verileceğini duyurdu.

  • Kredi
  • 15 Şubat 2020 19:53
  • Son Güncelleme: 15 Şubat 2020 19:55

Trabzon’da Cazibe Merkezleri Destekleme Programı’nda imza törenine katılan Bakan Mustafa Varank, Elazığ ve Malatya’daki işletmelere istihdam büyüklüğüne göre 150 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği verileceğinin müjdesini verdi.

ÇALIŞAN SAYISI 50 KİŞİDEN OLAN FAZLA İŞLETMEYE 150 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı imza töreninde yaptığı açıklamada, imalat sanayiinde faaliyet gösteren işletmelere depremde fiziki olarak zarar görmemiş olsalar dahi KOSGEB’in İmalat Sanayi İşletme Faizsiz Kredi Desteği Programı kapsamında 150 bin liraya kadar faizsiz kredi kullanma imkanı verileceğini açıkladı.

Bakan Varank açıklamasında, 50 ve altında çalışanı olan işletmelere 100 bin liraya kadar, 50’den fazla çalışanı olan işletmelere 150 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini söyledi. Kredilerin ise bir yıl geri ödemesiz olarak KOSGEB’in faiz desteği programından yararlandırılacağını da sözlerine ekledi.

BAKAN BERAT ALBAYRAK’IN AÇIKLADIĞI KREDİ PAKATİ GENİŞLEDİ

Geçtiğimiz hafta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan deprem bölgesinde depremden etkilenen esnafa 1 yıl ertelemeli ve 5 yıla kadar vadeli 50 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı.

Bakan Varank’ın açıkladığı yeni kredi paketi ile geçen hafta Bakan Berat Albayrak’ın açıkladığı kredi paketinin kapsamı da genişlemiş oldu.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol