kapat ikonu

Depoculara Ton Başına Destek Geliyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından lisanslı olarak işlem yapan depocular için bazı desteklerin geleceği yönünde müjde verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından lisanslı olarak işlem yapan depocular için bazı desteklerin geleceği yönünde müjde verildi.
 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba lisanslı depocuları sevindirecek bazı açıklamalarda bulundu. Devlet tarafından verilen desteklerin bu süreç içerisinde artırılmasına karar verildi. Gıdaların sağlıklı ve modern depolarda saklanması ve sağlıksız koşullarda kalmasını engellemek amacıyla bazı desteklerin verilmesinin şart olduğu ifade edildi.
 
Yardım alacak olan ürünlerin lisanslı depolar olmasına özellikle dikkat edilecek. Üreticilerinde lisanslı depocular ile yapacakları görüşmelerin ardından ürünlerini istedikleri gibi yönetebilecekleri öğrenildi. Böylece hasat zamanı yaşanan bazı sorunlarında ortadan kaldırılması amaçlanıyor.
 
Devlet tarafından depolara konulan ürün miktarına göre çeşitli desteklerin verilmesi amaçlanıyor. Bunun üzerine depo kira desteği verileceği açıklandı. Lisanslı depocuların bu alanda desteklenmesi ve bunun ardından teşvik edilmeleri için ton başına 25 liralık nakliye desteğinin verileceği öğrenildi. Desteklerin miktar arttıkça doğru orantılı olarak artış göstermesi bekleniyor. Bu süreçte yapılacak desteklerden lisanslı depoculuk yapan kişilerinde son derece memnun oldukları belirtildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol