kapat ikonu

Deniz İstanbul Projesi Turistleri Bekliyor

Yakuplu bölgesinde yapımı devam eden Deniz İstanbul projesi kapsamında yapılan ikinci deniz hudut kapısının projeyi ayaklandırması bekleniyor.

Yakuplu bölgesinde yapımı devam eden Deniz İstanbul projesi kapsamında yapılan ikinci deniz hudut kapısının projeyi ayaklandırması bekleniyor.
 
Keleşoğlu Holding tarafından yapımına başlanan Yakuplu bölgesinde yer alan Deniz İstanbul projesinin bu çerçevede yakın zamanda tamamlanması bekleniyor. Bölgeye yakın zamanda 'deniz hudut kapısı' yapılacağı belirtildi. Yapılan çalışmalar çerçevesinde projenin ikinci deniz hudut kapısı ile birlikte adeta şahlanması ve ayağa kalkması bekleniyor.
 
Projenin hemen yanında bulunan marina deniz hudut kapısı kısa süre içerisinde faaliyete geçti. Bunun üzerine İstanbul'a tekne girişlerinin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. Turistlerinde bu proje ile birlikte bölgeye adeta akın etmeleri beklentiler arasında yer alıyor.
 
Proje başkanı tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde bu projenin gelişime son derece katkı sağlayacağı ifade edildi. Otellerde bulunan doluluk oranlarının ise artması bekleniyor. Bölgenin proje ile birlikte büyük oranda değerlenmesi amaçlanıyor. Yurt dışından gelmesi planlanan turistlerin İstanbul'a gitmeden önce mutlaka bölgeye akın etmeleri ve proje ile yakından ilgilenmeleri amaçlanıyor. Marinada yeni projelerin yapılması amaçlanırken özellikle Polonyalı bir şirketin bölgeye talip olduğu öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol