kapat ikonu

Davutoğlu'nun başladığını Yıldırım tamamlayacak

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık döneminde başlatılan ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren dört düzenleme Binali Yıldırım’ın Başbakanlık döneminde tamamlanmış olacak.

Kıdem tazminatı, taşeron işçiye kadro verilmesi, GSS borçlarında yeni sistem ve emekliye promosyon uygulamasında artık sona yaklaşıldı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren dört yeni düzenleme Binali Yıldırım’ın Başbakanlık döneminde hayata geçirilmiş olacak.
 
AK Parti’de yaşanan genel başkan değişikliğinin ardından gözler yeni hükümete çevrildi. Binali Yıldırım’ın dünkü kongreden başkan olarak çıkmasının ardından odak noktası yeni hükümet oldu. Yıldırım’ın önderliğinde 65.hükümet kurulacak. Yeni hükümet kurulunca da Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlık döneminde başlatılan ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ekonomik alandaki dört düzenleme tamamlanacak.
 
Taşeron işçiye kadro verilmesi, emekliye promosyon verilmesi, kıdem tazminatında ‘bireysel biriktirme’ sistemine geçilmesi ve GSS ile ilgili düzenlemelerin öncelikli olarak ele alınacak konular olması bekleniyor. 64. Hükümet döneminde Ahmet Davutoğlu tarafından hayata geçirilmesi planlanan ve her türlü hazırlığı tamamlanan düzenlemeler 65. Binali Yıldırım hükümeti döneminde tamamlanmış olacak.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol