kapat ikonu

Daire Kartal 100 milyon TL'lik yatırımla yükselecek

Kale Grubu'nun Kartal Yakacık'taki arazisi üzerinde konumlandırdığı Daire Kartal projesinde ön talep toplanmaya devam ediyor. Projede resmi satışların Nisan ayında başlaması bekleniyor.

  • Emlak
  • 15 Mart 2016 10:28

Kale Grubu bünyesinde kurulan Bodur Gayrimenkul Geliştirme A.Ş'nin ilk projesi Kartal Yakacık'ta yükseliyor. Ön talep toplanmaya başlanan projede resmi satışların Nisan ayı ortalarında başlaması bekleniyor. Kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçirilen Daire Kartal'da KDV oranı ise yüzde 1 olarak belirlendi.

Daire Kartal adı verilen şirketin ilk projesi 27 katlı tek bir bloktan oluşuyor. Tamamlandığında 100 metre uzunluğa sahip olacak olan Daire Kartal'da 195 konut yer alacak. Arsa bedeli hariç 100 milyon liralık yatırımla hayata geçecek olan projede tüm konutlar 1+1 ve 2+1 tipinde olacak. Projedeki dairelerin alanları ise brüt 61 metrekare ile 160 metrekare arasında değişecek. Projenin teslimleri ise 2017 Haziran ayında yapılacak.

Daire Kartal projesi Yakacık metro istasyonuna 350 metre, Kartal İDO'ya 3 kilometre, Anadolu Adliye Sarayı'na 7 kilometre, Pendik Marina'ya 8 kilometre, Sabiha Gökçen Havalimanı'na 13 kilometre, Boğaz Köprüsü'ne ise 23 kilometre mesafede yükseliyor.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol