kapat ikonu

Cumhurbaşkanının Uber Açıklamasına Taksicilerden Yanıt Gecikmedi!

Geçtiğimiz günlerde Uber hakkında yeni bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri taksiciler dünyasında büyük bir umutla karşılandı.

Son dönemlerde ülkemizde taksiciler ile Uber arasındaki anlaşmazlık ve hukuki süreç hız kesmeden devam ediyor. Bir döneme damga vuran taksicilerin uberlere olan tepkileri son zamanlarda Uber'in ülkemizde lisansının iptal edilmesi ile birlikte son bulmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise bu süreçte taksicilerin yanında olduğunu belirtmiş ve Uber'in yasa dışı bir oluşum olduğunu ifade etmişti.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün taksicilerle gerçekleştirmiş olduğu bir toplantıda taksicilerin yüzünü güldürecek birtakım açıklamalarda bulundu. Taksiciler birliği başkanı ise bu konuda değerlendirme yaptıkları zaman 'İlk zamandan bu yana biz bu sürecin mücadelesini veriyordu. Devletimiz yanımızda olduğu için mutluyuz. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları bizi mutlu etti. Bundan sonraki dönemlerde de gerekli mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz' ifadelerini kullandı.
 
Cumhurbaşkanı Uber'i Görmezden Geldi
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında taksicilere Uber'i görmezden geldiğini açıkladı. Bu açıklamalarında 'Bizim literatürümüzde Uber diye bir şey yok. Hatta korsan taksicilikle aynı sıralamada olduğunu söyleyebiliriz. Bitmiştir ve bir daha bizim hükümetimizde yeri olmayacaktır' ifadelerini kullandı.
 
Ayrıca toplantı sırasında taksicilik sektöründe taksiciler arasında yer alan çürüklerin temizlenmesinin daha iyi bir hizmet vermek ve müşteri memnuniyetinin sağlanması açısından son derece önemli olduğu ifade edilmiştir. Bu konuda gerekli çalışmaları yapma konusunda taksiciler birliğine pas atılmıştır. Aynı zamanda hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalara önümüzdeki günlerde de yer verilmesine karar verilmiştir.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol