kapat ikonu

Cumhurbaşkanından yeşil alan uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında son dönemlerde askeri alanlar hakkındaki tartışmalara da son nokta konulmuş oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat sonrasında son dönemlerde askeri alanlar hakkındaki tartışmalara da son nokta konulmuş oldu.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamalar sonrasında askeri alanlar hakkında önemli bir açıklama yapılmış oldu. Bu açıklama ile birlikte Erdoğan'ın bu konuda da önemli isteklerinin olduğu ve talimat konusunda son derece etkili olduğu bildirildi.
 
Şehirleşmenin artmasının ardından şehir içinde kalan askeri alanların akıbeti hakkında yeni düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. Askeri alanların şehir yapılanmaları içerisinden kaldırılması ve şehir dışına kaldırılması için önemli çalışmalar yapıldı. Şehirlerin büyümesi ile birlikte pek çok askeri alanı da içerisinde barındırdığı ifade edildi.
 
Askeri alanların şehir dışına taşınma fikrinin ortaya atılması ile birlikte birtakım tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Bu tartışmalar ile birlikte askeri alanların akıbeti merak konusu olmuştu. Askeri alanların kalan kısımları yeşil alan olarak değerlendirilecek. Herhangi bir yerleşmenin yapılması engellenecek. Ancak bu süreç içerisinde şehir içerisinde yeşil alanların kazandırılması amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol