kapat ikonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarım Sektörüne Müjdeyi Verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tarım sektörüne arpa alım fiyatının sabitlendiği yönünde müjde verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmalarda tarım sektörünü heyecanlandıracak önemli açıklamalarda bulundu. Verdiği müjdede arpa alım fiyatının yüzde 33 artışla ton başına 110 lira oalrak belirlendiği ve sabitlendiği ifade edildi. Geçtiğimiz yıl ton başına alımlar 1050 lirada yapılıyordu. Bunun üzerin sert ekmeklik buğdayın fiyatı da yüzde 29 oranında arttı ve ton başına bu yıl itibariyle 1350 liradan alınmasına karar verildi.
 
TOBB'un sektör açısından son derece önemli bir kuruluş olduğu ifade edilmişti. Bu kuruluşun hem kamu hem de özel sektörü derinden etkilediği ve birlik içerisinde çalışmanın son derece önemli olduğu ifade edildi.
 
Sektör hakkında alınan tüm kararların akıl, ihtiyaç ve vicdana dayalı olarak gerçekleştirildiği gündeme taşındı. Özellikle Ankara ve tüm şehirlerde iş dünyasının tek bir çatı altında toplandığı kurumun aldığı kararlarla birlikte tarım sektörü açısından olumlu kararların verildiği öğrenildi. Yapılan toplantılar vesilesiyle her şehrin ve her sektörün isteklerine ve ihtiyaçlarına yanıt verilmeye çalışıldığı dile getirildi.
 
Tarım Sektörünün Yüzü Gülecek!
 
Sektörler arasında yapılan değerlendirmelere göre hazırlanan raporla çerçevesinde tüm göstergelerin yükseliş trendini desteklediği ve bunun sevindirici bir haber olduğu dile getirildi. Yatırımcıların önündeki engellerin uzun vadede kaldırılması için çalışmalar devam ediyor. Bununla birlikte tarım sektöründe alınan arpa fiyatlarının yükseltilmesi üreticilerin yüzünü güldürecek gibi görünüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol