kapat ikonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çok sayıda çalışanın beklediği müjdeli haberi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta sağlık çalışanları olmak üzere milyonların beklediği 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başta sağlık çalışanları olmak üzere milyonların beklediği 3600 ek göstergeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

3600 ek gösterge müjdesi

14 Mart Tıp Bayramı nedeni ile sağlık çalışanları tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan; sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların affedilir bir yanı olmadığını, sağlık çalışanlarının sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösterdiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge meselesini çözeceklerini dile getirerek, “Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri budur” dedi.

“Eski Türkiye’nin en önemli sorunu sağlıktı”

Eski Türkiye’nin en iç acıtıcı konularından birinin de sağlık sistemindeki çarpıklıklar olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yanlışlar nedeniyle ortaya çıkan vahim görüntülerdi. Hastanelerimiz adeta dökülüyordu, vatandaşımız doktora ulaşana kadar öyle eziyetler çekiyordu ki sağlam olsa bile hasta oluyordu. Muayenesini oldu, reçetesini aldı bu defa da ilaç bulamıyordu. İster acilden ister poliklinikten gelsin faturayı ödeyemediği için rehin alınan veya ölüsü verilmeyen vatandaşlarımız vardı” dedi.

"Evde sağlık hizmetini getirdik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaneleri her şeyi ile modernleştirdiklerini vurgulayarak, “Hükümetlerimiz döneminde 1156 hastanenin büyük bölümünü yeniden yaparak toplamda 1286 hastane inşa ettik. Hastanelerimizdeki yatak kapasitesini 239 binin üzerine çıkardık. Sağlık çalışanlarımızın sayısını 1 milyon 17 bine yükselttik. Ambulans sayısını 5 bine ulaştık. Türkiye bugün bırakın hastanelerde sunulan hizmetleri 1 milyon 250 binin üzerinde vatandaşımıza evde sağlık hizmeti verebilen bir ülke haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol