kapat ikonu

Cumhurbaşkanı Çağrı Yaptı, Ardından Rekor Kırıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Şubat tarihinde açılan Panoroma 1326 Bursa Fetih Müzesi'ne katılım için çağrı yaptı. Bunun üzerine ziyaretçi rekoru kırıldı.

Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından Türkiye'nin gurur duyacağı yeni bir projeye imza atılmıştı. Bu süreç içerisinde Panoroma 1326 Bursa Fetih Müzesi açıldı. Açılışına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tüm vatandaşları bu müzeyi ziyaret etmeye çağırdı. Tarihi açıdan son derece güçlü olan bu çalışmanın görülmeye değer olduğu ifade edilmişti.
 
Açılışın ardından her gün binlerce kişi tarafından ziyaret edilmeye başlandı. Şimdiye kadar yapılan düzenlemeler sonrasında 419 bin 190 ziyaretçi rakamına kadar ulaştığı tespit edildi. 400 bin ziyaretçi barajı açılmıştı. Bunun üzerine ziyaretçi akınına uğrayan müzenin hem Türkiye hem de Bursa için ne kadar büyük bir değer olduğu bir kez daha ortaya konmuş oldu.
 
Misafirler Tarihte Yolculuğa Çıkıyorlar
 
dünyanın en büyük panoromik müzesi olma özelliği taşıyor. Yeşil bina konsepti ile hayata geçirilmiş. Sadece yerli turistlerin değil aynı zamanda yabancı turistlerinde ilgisini çektiği için her geçen gün ziyaretçi sayısının arttığı öğrenildi.
 
Osmanlı dönemindeki olayların sergilendiği mekan içerisinde gelen ziyaretçiler kendilerini tarihe yolculuğa çıkmış oluyorlar. Müzeye olan ziyaretlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı çağrıların ardından arttığı öğrenildi. Havaların ısınması ile birlikte şehir dışından ve ülke dışından gelen vatandaşların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol