kapat ikonu

Çipli kimliklere büyük ilgi!

Son dönemlerde yenilenen kimlik kartlarını almak için yapılan başvuruların arttığı ve 8 milyon kişiye kadar ulaştığı tespit edildi.

Son dönemlerde yenilenen kimlik kartlarını almak için yapılan başvuruların arttığı ve 8 milyon kişiye kadar ulaştığı tespit edildi.
 
Geçtiğimiz günlerde Bakanlıklar tarafından yapılan incelemeler sonrasında istatistik verilerinde yayınlandığı öğrenildi. Özellikle 2017 yılı içerisinde çipli kimlik kartları için yapılan çalışmalar son derece dikkat çekti. Yeni bir başvuru gerektiren çipli kimlik kartı alımları her geçen gün biraz daha artmaya başladı. Pek çok kolaylığı bir arada sunacak, çağın gereklerini yerine getirecek olan bu sistemin belirli bir süre içerisinde tüm vatandaşlar tarafından uygulanıyor olması ve eski kimliklerin kullanımının zaman içerisinde kaybolması planlananlar arasında yer alıyor.
 
Yeni kimlik kartlarının başvurularının bugüne kadar olan rakamları incelemeye alındığı zaman 8 milyon kişinin bu durumdan yararlandıkları ve başvuruları sonrasında çipli kimlik kartlarına ulaştıkları öğrenildi. Yıl sonuna kadar bu rakamların artması tahmin edilenler arasında yer alıyor. Ödenekler ve istatistikler incelemeye alındığı zaman 15 Temmuz tarihinde şehit ve gazi olanların yakınlarına ödenen ödeneklerin listeye eklenmesine ve bu konuda 30 milyon liralık bir bütçenin ayrılmasına karar verildiği belirtildi.
 
Bu listenin en önemli ayrıntıları arasında kaçak giriş ve çıkışları engellemek amacıyla Suriye sınırına çekilmesi planlanan 32 kilometrelik tel çitin de yer aldığı öğrenildi. Bu konuda bölgede bulunan illerin valiliklerine belirli oranlarda ödeme listesinin gönderildiği belirtildi. Güvenlik kameraları ve lazer sistemi de bu ödenek içerisinden karşılanırken sınır güvenliği sağlanmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol