kapat ikonu

Çin'den Türkiye İçin Büyük Kolaylık

Çin'den Türk vatandaşları için vize kolaylığının getirilmesine karar verildi. Artık internetten randevu kolaylığının getirileceği belirtildi.

Çin'den Türk vatandaşları için vize kolaylığının getirilmesine karar verildi. Artık internetten randevu kolaylığının getirileceği belirtildi.
 
Türkiye ile Çin arasında yapılan hükümet görüşmeleri kısa süre sonra vize işlemlerine de yansımaya başladı. Çin Türk vatandaşlarının vize işlemlerini kolaylaştırmak için internetten randevu sistemini hayata geçirdiğini açıkladı. Pek çok Türk vatandaşı bu durumu olumlu karşılarken hükümet tarafından yapılan değerlendirmelerde ise durum memnuniyet verici olarak değerlendirildi.
 
Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi açısından son derece önemli bir adım olduğu özellikle ifade edildi. Daha önceki uygulamalara bakıldığı zaman Çin vizesi almak isteyen vatandaşların mutlaka gerekli evrakları Türkiye Büyükelçiliği ile Çin Büyükelçiliğine teslim etmeleri gerekiyordu. İşlemlerin uzun sürmesi yorucu birtakım çalışmaları da beraberinde getiriyordu.
 
Yeni başvuruda uzun sıralar beklemeye gerek kalmadan ilk başvuru internet üzerinden yapılacak başvuru sonrasında gerçekleştirilecek. Randevu alındıktan sonra belirlenen saatte gidilmesi halinde ise vize işlemleri için geriye kalan işlemlerin tamamlanması için gerekli kolaylığı sunuyordu. Yapılan çalışma ile birlikte vize alma işlemleri daha kolay bir hale getirildi. İlerleyen dönemlerde yapılacak işlemler ile birlikte daha kolay bir sistemin belirlenmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol