kapat ikonu

Çin'den ABD'ye çağrı: Bu eylem iki tarafa da fayda sağlayacaktır!

Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Shouwen, ABD'nin uygunsuz davranışlara son vermesi gerektiğini ve bu eylemin iki ülkeye de fayda sağlayacağını söyledi.

Çin Ticaret Bakanlığı, ABD’yi Çinli şirketlere dair yaptırımlara son vermesi konusunda uyardı.

“Bu eylem iki tarafa da fayda sağlayacaktır”

Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Wang Shouwen, ABD'nin Çinli şirketlere yönelik uygunsuz eylemlerine son verilmesi çağrısı yaptı. ABD Ticaret Bakanlığının Cuma günü beş yeni Çinli şirketin ABD'li şirketlerden parça satın almasını yasaklamasının ardından CNBC'de yer alan habere göre Wang şunları söyledi:

Serbest ticaret ve Dünya Ticaret Örgütü (WTO) ilkelerine uygun olarak ABD tarafının Çinli şirketlere yönelik uygunsuz önlemlerine son vermesini ve söz konusu şirketleri varlık listesinden çıkarmasını umuyoruz. Bu eylem iki tarafa da fayda sağlayacaktır.

Çin lideri de G20 zirvesine katılacak

Wang, ABD'nin Çin merkezli Huwaei'ye ABD'li şirketlerle iş yasağı uygulamasının ardından yaptığı açıklamada Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in 28-29 Haziranda Japonya'nın Osaka kentinde düzenlenecek olan G20 zirvesine katılacağını da doğruladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Jinping'in G20 Zirvesi'ne katılmaması durumunda iki ülke arasında bir ticaret anlaşması olmayacağını söylemişti.

 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol