kapat ikonu

Cigna Finans ile Mutlu Bir Gelecek

Cigna Finans, Türkiye'nin her yerinde bulunan hizmet ağı ile birlikte hayatınızı kolaylaştırırken mutlu bir emeklilik vadediyor.

Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş., dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden biri olan Cigna ve Türkiye'nin büyük ölçekli bankaları arasında yer alan QNB Finansbank'ın ortaklığı altında sunduğu; kaza sigortası, hayat sigortası ve bireysel emeklilik sigortası ürünleri ile geleceğinizi güvence altına alıyor. Bireysel emeklilik sigortası ürünleri, bugünden yapacağınız küçük birikimleri gelecekte büyük tasarruflara dönüştürüyor. Cigna Finans, Türkiye'nin her yerinde bulunan hizmet ağı ile birlikte hayatınızı kolaylaştırırken mutlu bir emeklilik vadediyor.

BES Nedir?

Bir kişinin kazancından bir kısmını düzenli olarak bir sigorta kuruluşuna ödeyerek gelecekte emekli olabilmesini düzenleyen sistem bireysel emeklilik olarak adlandırılıyor. Bireysel emeklilik sistemi, küçük birikimler yaparak kendi emeklilik planınızı şekillendirmenize imkan tanıyor. Sisteme giriş için SGK üyesi olma şartı bulunmuyor. Dolayısıyla BES; memur, öğretmen, doktor, serbest meslek mensupları gibi çalışan kişiler için ikinci emeklilik olanağı sağlarken mevcut durumda çalışmayan kişiler için de emekli olma şansı sunuyor. Sistem, herkesin kendi geleceğine yatırım yapmasını ve rahat bir emeklilik geçirmesine destek oluyor.

Emeklilik planı seçerken kendi bütçeniz ve tercihlerinize uygun ödeme seçeneklerini değerlendirebileceğiniz gibi Cigna Finans'ın bünyesindeki emeklilik danışmanlarının önerilerini de göz önüne alabilirsiniz. Ayrıca emeklilik danışmanlarından bireysel emeklilik hesaplama hakkında bilgi alabilirsiniz. Birikimleriniz için devlet katkısı alma imkanı sistemin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Diğer yatırım araçlarında bulunmayan BES devlet katkısı, katılımcılar tarafından yapılan ödemeler üzerinden %25 oranında hesaplanıyor.

Kolay Emeklilik Planı ile Rahat Emeklilik

Sabit katkı payı ödemeleri içeren Kolay Emeklilik Planı, katılımcılar için huzurlu bir emeklilik dönemi sağlıyor. Plan, emeklilik yatırımlarınızı sıkıntı çekmeden ve bütçenizi zorlamadan rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyor. Giriş aidatı ödeme yükümlülüğü bulunmayan Kolay Emeklilik Planı'nda katılımcılar yılda dört defa plan değişikliği yapabiliyor ve altı defa fon dağılımını değiştirebiliyor.

En çok tercih edilen bireysel emeklilik planı olan Kolay Emeklilik Planı'nında ödemeler; aylık, üç aylık, altı aylık ya da yıllık olarak yapılabiliyor. Üstelik bu ürünü tercih edenler, ek katkı payı ödemesi yaparak birikimlerini katlayabiliyor. Belirlenen katkı payının üzerinde yapılan toplu ödemelerde asgari ya da azami bir sınır bulunmuyor. Düzenli katkı payı ödemelerine ilave edilen %25 oranında devlet katkısı, tasarruflarınızın değerlenmesine yardımcı oluyor.

Elit Bireysel Emeklilik Planı ile İkinci Bahar

Cigna Finans, Elit Bireysel Emeklilik Planı ile katılımcılar için ayrıcalıklı bir emeklilik dönemi vadediyor. Elit Bireysel Emeklilik Planı, daha düşük kesinti oranı ile daha yüksek birikimlere sahip olma olanağı sunuyor. Bu üründe Kolay Emeklilik Planı'ndan farklı olarak giriş aidatı yanında yönetim gideri kesintisi bulunmuyor. Elit Bireysel Emeklilik Planı'nda katılımcılar yılda dört defa plan değişikliği ve altı defa fon dağılımı değişikliği gerçekleştirebiliyor.

Katkı payı ödemeleri aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık olarak yapılabiliyor. Katılımcılar daha ayrıcalıklı bir emeklilik için düzenli katkı payı ödemelerine ilave olarak toplu prim ödemesi yapabiliyor. Toplu ödemelerde asgari veya azami limit bulunmuyor. Birikimlerin %25 devlet katkısı ile daha da değerlendiği üründe, ara verme seçeneği de yer alıyor. Bir katılımcı düzenli katkı payı ödemelerine ara vermek istediğinde, ara verme kesintisi uygulanmıyor.

 

Cigna Finans, Kolay Emeklilik Planı ve Elit Bireysel Emeklilik Planı ile herkes için rahat bir emeklilik dönemi hazırlıyor. Bugünden yaptığınız küçük birikimleri katlayarak büyük tasarruflara çeviren Cigna Finans, avantajlı emeklilik ürünleri ile herkese hitap ediyor. Bütçenize uygun ödeme seçenekleri, toplu ödeme ve ara verme esnekliği sunan ürünler mutlu bir geleceği güvence altına alıyor. Cigna Finans'ın sunduğu bireysel emeklilik seçeneklerini detaylı olarak inceleyebilir, emeklilik planları ve BES hesaplama hakkında emeklilik danışmanlarından bilgi alabilir ve tercihlerinize en uygun emeklilik planlarını keşfedebilirsiniz.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol