kapat ikonu

Çiftlik Bank'a Polis Baskını

Çiftlik Bank olaylarının artması ve dolandırıcılık faaliyetlerinin ortaya çıkmasının ardından merkezine operasyon yapıldığı öğrenildi.

Çiftlik Bank olaylarının artması ve dolandırıcılık faaliyetlerinin ortaya çıkmasının ardından merkezine operasyon yapıldığı öğrenildi.
 
Çiftlik Bank'ta meydana gelen çeşitli dolandırıcılık olaylarında binlerce mağdurun olması çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Bunun üzerine polis baskını gerçekleştirildi. Beykoz'da bulunan lüks bir villanın yapılan araştırmalar sonrasında merkez olarak kullanıldığı öğrenildi.
 
Mehmet Aydın'ın dolandırıcılığın ardından hızla ülkeyi terk etmesi pek çok mağduru korkutmuştu. Bunun üzerine Mehmet Aydın'ın da uzun süre bu villa da kaldığı ve işlerin bu merkezden planlandığı öğrenildi. Evde detaylı bir inceleme yapıldı.
 
İncelemeler sonrasında bazı kayıtlar bulunduğu gibi aynı zamanda 9 adet bilgisayar ele geçirildi. bilgisayarların incelenmek üzere polisler tarafından alındığı açıklandı. Soruşturmanın süreç içerisinde mağdur sayısının artması ile birlikte derinleştirilmesine karar verildi. Yapılan değerlendirmeler ve incelemeler sonrasında Mehmet Aydın'ın bu vurgunu çok önceden planlayarak yeni vatandaşlık aldığı ve ardından planını harekete sokarak Ocak ayında ülke dışına kaçtığı belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol