kapat ikonu

Çiftçileri rahatlatan açıklama! Yüzde 25-30 daha fazla...

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli; çiftçilerin de artan döviz kurundan etkilendiğini, TMO'nun ürünleri bu nedenle daha yüksekten satın alacağını söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, çiftçilerin de döviz kurundan etkilendiğini, bu nedenle TMO’nun satın alma yaparken daha yüksek fiyat vereceğini söyledi.

“En az yüzde 25-30 daha fazla ödenerek alınacak”

Bakan Pakdemirli; döviz artışından en fazla etkilenen sektörün tarım olduğunu, TMO’nun ürünleri en yüksek fiyattan alacağını, ürünlerin en az yüzde 25-30 daha fazla ödenerek alınacağını belirtti.

Yerel seçimlerin Türkiye için varlık ve yokluk seçimi olduğunu dile getiren Bakan Pakdemirli, Türkiye’nin sürekli olarak itibarsızlaştırılmaya çalışıldığını, ülkenin önüne yönetimsel olarak engel koymaya çalışıldığını, 90 yıllarda koalisyon dönemlerinde birçok şey kaybedildiğini, 2000’lerde AK Parti’nin geldiğini, 17 yıldır çok kez istikrarsızlaştırmaya maruz kalındığını ifade etti.

“16 yılda 13 kez seçime gidildi”

Bakan Pakdemirli; Türkiye’de istikrarın sürmesi gerektiğini, seçimlerde oy oranının azalması durumunda muhalefetin erken seçim isteyeceğini, 16 yılda 13 kez seçime gidildiğini, sürekli bir engel çıkarıldığını, seçim kaygılarından tamamen uzak bir şekilde halka hizmet etmek istediklerini, bu nedenle hoş sedanın devamının gerektiğini söyledi.

“Tüm destekler ödenecek”

Türkiye ekonomisine yönelik yurt dışı kaynaklı bir operasyon düzenlendiğini aktaran Pakdemirli, dövizdeki artıştan en fazla tarım sektörünün etkilendiğini, TMO’nun bu nedenle mahsulleri en az yüzde 25-30 daha fazla ödeyerek alacağını, vatandaşı rahatlatmak adına bütün desteklerin ödeneceğini, 2018'den kalan tüm desteklerin ödeneceğini belirtti.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol