kapat ikonu

Çiftçilere Devlet Desteği Geliyor

Genç çiftçilerin desteklenmesi için gerçekleştirilen çalışmalara yenisi eklenirken 31 genç çiftçinin bu durumdan yararlanmaları amaçlanıyor.

Genç çiftçilerin desteklenmesi için gerçekleştirilen çalışmalara yenisi eklenirken 31 genç çiftçinin bu durumdan yararlanmaları amaçlanıyor.
 
Ülkemizde tarımın ve hayvancılığın ilerletilmesi, dışa olan bağımlılığın azaltılması için çeşitli çalışmalar devam ediyor. Bu süreç içerisinde genç çiftçileri destekleme programı ile hükümet çeşitli hibeler verdiğini açıkladı. İlk olarak hibe yardımlarının bu konuda 2016 2017 yılları arasında hayata geçirildiği öğrenildi.
 
Bir yıllık süreç içerisinde toplam 31 bin 45 genç çiftçi devlet yardımlarından yararlandı. Yapılan yardımların toplam değerinin 931 milyon 350 bin olduğu öğrenildi. Bundan sonraki dönemde süreklilik halini alması beklenen destek programı ile birlikte yeni yardımlar planlanmaya başladı.
 
Genç çiftçilere verilen yardım miktarları değişiklik gösteriyor. Bakanlar Kurulunda hazırlanan yasa tasarısına göre 18 ile 40 yaş arasındaki çiftçiler projelerine göre 30 bin liraya kadar destek alabiliyorlar. 2016 ile 2018 yılları arasında toplam verilecek destek miktarının 48 bin genç çiftçiye kadar ulaşması planlananlar arasında yer alıyor. Destekler 2018 yılına girilmesi ile birlikte artarak devam edecek. Desteklerden pek çok çiftçinin son derece memnun oldukları ve işlerini geliştirme fırsatı buldukları öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol