kapat ikonu

Çiftçiler için son tarih: 29 Nisan Cuma

TZOB (Türkiye Ziraat Odaları Birliği) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, belirli mamüllerdeki prim başvurularının 29 Nisan Cuma günü sona erecek olduğunu hatırlattı.

  • Gündem
  • 27 Nisan 2016 14:57
  • Son Güncelleme: 27 Nisan 2016 14:58
TZOB (Türkiye Ziraat Odaları Birliği) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hububat, baklagiller ve dane mısırda 2015 yılı prim başvurusu için son günün 29 Nisan Cuma günü olduğunu söyledi.
 
Bayraktar, çiftçilerin bu tarihi geçirmemesi gerektiğini ve başvurularını bir an evvel yapmaları gerektiğini söyledi.
 
Şemsi Bayraktar konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ekim 2015 itibariyle başlayan hububat, baklagiller ve dane mısırdaki fark ödemesi yani prim desteği başvurusunun 29 Nisan Cuma günü mesai saatyi bitimine kadar devam edeceğini ve bu süreden sonra başvuru alınmayacağını ifade etti. Çiftçileri bu tarihi geçirmemeleri konusnda uyaran Bayraktar, başvuruda bulunmayan çiftçilerin süreyi geçirmeden bir an evvel başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiğini söyledi.
 
Milliyet’in haberinden edinilen bilgilere göre, 29 Nisan Cuma akşamı mesai bitim saatine kadar çiftçilerin Gıda,Tarım ve Hayvancılık il ve ilçe müdürlüklerine yapmaları gerektiğini anımsatan Bayraktar, 2015 yılı tarımsal destekleri bünyesinde buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikalede kilograma 5 kuruş, kuru fasulye, nohut ve mercimekte 20 kuruş, dane mısırda 4 kuruş prim desteği verileceği bilgisini aktardı.
 
Bayraktar, belirlenen ürünleri yetiştiren ve geçen seneye ilişkin Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını hasat döneminden önce yaptıran çiftçilerin katkıdan yararlanabileceğine değindi.
Milliyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol