kapat ikonu

CHP'ye Geçen Belediyeler İşçilere Zam Verecek

Yerel seçimlerin ardından CHP belediyesine geçen 10 belediyede alınan bir karar sonrasında çalışan işçilere 180 liralık bir zam yapılmasına karar verildi.

Yerel seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açıklamaları doğrultusunda 10 belediyenin CHP yönetimine geçtiğini açıkladı. Bu süreç içerisinde bütün belediyelerde asgari ücretin 2 bin 200 lira olacağını belirtmişti. Yerel seçimlerin tamamlanmasının ardından yeni dönemde çalışanlara 180 liralık bir zam yapılmasına karar verildi.
 
31 Mart yerel seçimlerinin ardından pek çok belediyede değişim meydana geldi. Bunun ardından el değiştiren belediyelerde en kısa sürede çalışmaların başlaması bekleniyor. En çok dikkat çeken sonuçlarda ise Ak Partiye ait olan 10 belediyenin yeni seçimlerde CHP yönetimine geçmesi oldu. Bunun ardından CHP'nin seçim öncesi verilen sözleri bir an önce yerine getirmeleri bekleniyor.
 
Zamlı Maaşlar Bekleniyor
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde seçim öncesinde yeni bir açıklama yapmıştı. CHP'li olan belediyelerde çalışanların asgari ücret miktarının 2 bin 200 liraya çıkarılacağı ve böylece 180 liralık zam verileceğini duyurmuştu. Seçimlerin tamamlanmasının ardından yeni yönetimin bir an önce göreve başlaması ve çalışanların zamlı maaşlarının bir an önce verilmesi bekleniyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol