kapat ikonu

Cezaevinde parça üretimi yapılıyor

Milli piyade tüfeğine ait olan parçaların büyük bir kısmının Ordu'da bulunan cezaevinde üretildiği ortaya çıktı.

Milli piyade tüfeğine ait olan parçaların büyük bir kısmının Ordu'da bulunan cezaevinde üretildiği ortaya çıktı.
 
Ordu'da bulunan Ulubey cezaevi çok uzun yıllardır cezaevi olarak hizmet vermişti. Ardından kapatılmasına karar verildi. 2008 yılında kapatılmasına karar verilmesinin ardından uzun yıllar atıl durumda kalmıştı. Ancak sonrasında kullanılmasına ve değerlendirilmesine karar verildiği için hazırlanan özel bir proje sonrasında silah fabrikası haline getirildi.
 
Silah fabrikası haline getirilmesi için toplam 10 milyon liranın harcandığı öğrenildi. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından üretilen milli piyade tüfeğinin parçalarının hazırlanması için gerekli olan üretim imkanlarının hazırlandığı ifade edildi. 8 yıl boyunca kullanım dışı olmasının ardından silah fabrikasına dönüştürülerek seri bir şekilde üretim yapıyor olması son derece olumlu bir adım olarak ifade edildi.
 
Üretime geçilmesinin ardından şimdiye kadar toplam 200 kişilik istihdam sağlandı. Ekonomiye katkı verilmiş oldu. Milli Piyade tüfeği Türk mühendisler tarafından üretilmişti. Şimdilerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın korumaları tarafından da aynı üretimlerin etkili bir şekilde kullanıldığı belirlenmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol