kapat ikonu

Çevre Ve Şehircilik Bakanı Harekete Geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum göreve gelir gelmez düzenlediği toplantılarla birlikte harekete geçerek göreve başladığını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum göreve gelir gelmez düzenlediği toplantılarla birlikte harekete geçerek göreve başladığını duyurdu.
 
Yeni sisteme geçilmesinin ardından yeni kabine kurulmuştu. Cumhurbaşkanı tarafından belirlenen yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum oldu. Bunun üzerine yeni bakanın göreve hızlı bir şekilde başladığı ve çalışmaları hızlandırdığı öğrenildi.
 
Son zamanlarda faiz oranlarının yüksek olması ve inşaat sektöründe meydana gelen ücret artışları tartışmalara sebep oluyordu. durumu ortadan kaldırmak ve faizleri indirmek amacıyla yeni toplantılar düzenlendi. İnşaat sektörünün gelişimi için birtakım teşvik çalışmalarının yakın zamanda hayata geçirilmesine karar verildi.
 
Sadece bir hafta önce göreve başlayan Murat Kurum gayrimenkul sektörünün önemli isimleri ile bir araya geldi. Bu süreçte daha önce GYO'da 10 yıl kadar çalışma sürecinin bulunması ve bu anlamda başarılı olması gayrimenkul ve inşaat sektöründe başarılı çalışmalar yapacağının bir teminatı olarak görülüyor. Yapılan toplantı sonrasında 4 saatlik bir görüşme düzenlendi. Bu sayede inşaat sektörünün gelişimi için ciddi bir yol haritasının çizildiği ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol