kapat ikonu

Çevre Bakanından Deprem Açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamaların ardından deprem riskine ve bu konuda duyduğu tedirginliğine vurgu yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından yapılan açıklamaların ardından deprem riskine ve bu konuda duyduğu tedirginliğine vurgu yapıldı.
 
Düzenlenen bir etkinliğe katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki deprem konusunda duyduğu endişelere de dikkat çekti. Bu süreçte devletin deprem konusunda çeşitli tedbirler aldığını ancak bu tedbirlerin genel olarak gerekli sorunların çözümü için yeterli olmadığını bir kez daha dile getirmesi son derece dikkat çekti
 
Çevre Bakanı yapmış olduğu açıklamalarda 'Ben bu konuda gerekli tedbirlerin alındığını yakından görüyorum. Ancak son dönemlerde devletin bir bakanı olarak bende tedirginlik yaşıyorum' ifadelerini kullanması son derece dikkat çekti.
 
Son dönemlerde özellikle İstanbul'da ağırlık verilen kentsel dönüşüm çalışmalarının vatandaşlar tarafından da desteklenmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha gündeme taşındı. Bununla birlikte kentsel dönüşüm sağlıklı ve depreme dayanıklı binalara kavuşmak açısından en etkili yol olduğu bir kez daha dile getirildi. Yeni yapılan binalarda ise depreme dayanıklı bir projenin çıkarılması için gerekli denetimlerin yapıldığı bir kez daha dile getirildi. Kentsel dönüşümün günümüz şartlarında istekten daha çok mecburiyete dönüştüğü dile getirildi.
Deprem sonrası üç ilde okullar tatil edildiDeprem sonrası üç ilde okullar tatil edildi
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol