kapat ikonu

Cep telefonu taksit yasağına çözüm

Kredi kartı ile taksitli olarak cep telefonu alınmasını engelleyen yasağa karşı son dönemlerde bazı çözüm önerileri üretilmeye başlandı.

Kredi kartı ile taksitli olarak cep telefonu alınmasını engelleyen yasağa karşı son dönemlerde bazı çözüm önerileri üretilmeye başlandı.
 
Hükümet en son 2014 yılında ekonomik önlem olarak cari açığı azaltmak adına birtakım önerilerde bulunmuş ve özellikle kredi kartından yapılan harcamaların kontrol altına alınmasını istemişlerdi. Alınan kararlar sonrasında cep telefonlarının kredi kartına taksitle alınmaları engellenmişti.
 
Yasağın ardından vatandaşların daha fazla mağdur olmalarını engellemek adına bazı yöntemler gündeme taşındı. GSM operatörleri tarafından özellikle bu süreç içerisinde taksitli olarak faturaya ek olmak şartı ile cep telefonu satışlarına başladıklarını açıkladılar. Pek çok vatandaş bu yöntemi tercih etmeye başladılar. Ancak durumun alınan önlemlere herhangi bir faydasının olmadığı belirlendi.
 
Alınan önlemlerin cari açık üzerinde herhangi bir faydasının olmadığı öğrenildi. Bu konuda bazı teknoloji mağazaları vatandaşlara destekli olarak kredi kullandırarak cep telefonu satışı gerçekleştirdiklerini ortaya koymaya başladı. Tekrar kredi kartı ile taksitli satışların başlaması halinde tüketicinin tüm sorunları çözülecek. Bu sayede gereğinden fazla ödeme yapmaları engellenecek. Önerinin son dönemlerde görüşülmeye başlandığı belirlendi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol