kapat ikonu

Çay Üretiminde Yeni Dönem Başlıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Rize'de katıldığı bir toplantı sonrasında çay üretimi konusunda önemli çalışmaların olduğu belirtildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Rize'de katıldığı bir toplantı sonrasında çay üretimi konusunda önemli çalışmaların olduğu belirtildi.
 
Geçtiğimiz günlerde Rize'de bazı programlara katılan gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba düzenlenen etkinlikte gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulundu. bölge esnafı ile yapılan görüşmelerde esnafların istekleri ve beklentileri de dinlendi. Yapılabilecek çalışmalar hakkında bazı açıklamalar yapıldı.
 
Rize'ye gelmişken özellikle Çay tarımı hakkında önemli açıklamalar ve değerlendirmeler yapıldı. Çay sektörü değerlendirme toplantısı ile birlikte alınacak kararların son derece verimli olabileceği ifade ediliyor. Çay üreticileri ve sektör temsilcileri bir araya gelerek gerekli düzenlemelerin yapılması amaçlanıyor.
 
Çay tüketicileri organik tarım konusunda son derece hevesli olduklarını dile getirdiler. Üreticilerinde aynı fikirde olması sebebiyle ilerleyen yıllarda organik tarım için gerekli adımların atılması planlanıyor. Öncelikli olarak toprağın fosfordan temizlenmesi ve organik tarım için zemin hazırlanması için gerekli adımlar tamamlanacak. Çizilecek yol haritasının ardından programlı bir şekilde davranılacak ve ardından organik tarım için gerekli çalışmalar başlamış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol