kapat ikonu

Çamlıca Kulesi İçin Geri Sayım Başlıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çok uzun süredir yapımı devam eden Çamlıca Kulesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan çok uzun süredir yapımı devam eden Çamlıca Kulesi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
 
Uzun bir zamandır Çamlıca tepesinde yapımı tamamlanan Çamlıca Kulesi için tartışmalar devam ediyordu. İnşaatın uzun zamandır devam ettiği sebebiyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan konu hakkında açıklayıcı değerlendirmelerde bulundu.
 
Çalışmaların tam olarak ne zaman tamamlanacağı konusunda net bir açıklama yapılmadı. Rüzgar sebebiyle şartların ne olacağı tam olarak kestirilemediği için tarih vermekten kaçınan Bakan Ahmet Arslan çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştirileceği konusunda gerekli teminatları verdi. Ancak hedeflerin genel olarak bu yıl içerisinde bitmesi gerektiği ve amaçlandığı belirtildi.
 
Bakan Ahmet Arslan inşaata giderek gerekli incelemelerde bulundu. Mevsimlerinde çalışmalar üzerinde etkileyici olduğu belirtildi. Çalışmanın tamamlanmasının ardından bölgeye farklı bir eser kazandırılması da amaçlanıyor. İstanbul'un ilerleyen dönemlerde simgesi olarak anılabileceği belirtildi. Çalışmaların tamamlanmadığı yönündeki iddialar karşısında ise çalışmaların içten aktif bir şekilde tamamlandığını defalarca dile getirdi. Çalışmaların özellikle havaların ısınması ile birlikte çok daha hızlı bir şekilde gelişmesi bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol