kapat ikonu

Çamlıca Gişelerinde 4 Şerit Kapatıldı, Çalışmalar Başladı

Bir süredir serbest geçiş sisteminin hayata geçirilmesi için gerekli planlamalar yapılmıştı. Bu süreç içerisinde Çamlıca gişelerinde gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi.

Bir süredir serbest geçiş sisteminin hayata geçirilmesi için gerekli planlamalar yapılmıştı. Bu süreç içerisinde Çamlıca gişelerinde gerekli çalışmaların başlatıldığı ifade edildi.
 
İstanbul'da belirli araç geçiş noktalarında artan trafiğe çözüm bulmak ve akışı hızlı bir şekilde sağlamak için çeşitli kararlar alınmıştı. Bu kararlar çerçevesinde serbest geçiş sistemine geçilmesi en doğru karar olarak ifade edildi. TEM otoyolu istikametinde bulunan gişelerin ilk olarak serbest geçiş sistemine geçmesi için adımlar atıldı. Dün başlatılan çalışmalar sonrasında Çamlıca gişelerinde serbest geçiş sistemine geçilmesine karar verildi. Çalışmalar 30 Ağustos tarihine kadar tamamlanmış olacak. Bu süreçte kademeli olarak yapılacak çalışmalar sonrasında Çamlıca gişelerinin tamamının serbest geçiş noktası haline getirilmesine karar verilecek.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamaların ardından Çamlıca gişeleri üzerinde çalışmaların başladığı müjdesi verilmiş oldu. Bu süreçte İstanbul trafiğinde bazı sıkıntıların yaşanabileceği yönünde uyarılarda verildi. İstanbul yönünde bulunan 4 şeritlik yolun çalışmaların daha rahat bir şekilde gerçekleşmesi için trafiğe kapatılmasına karar verildi. Otoyol kısmında sağ ve sol istikamete olmak üzere geçişlerin tamamlandığı belirtildi.
 
Bölgedeki tüm gişelerin yıkılması için gerekli olan çalışmaların son tarihi de belirlendi. 30 Ağustos tarihinde serbest geçişin resmen tüm gişeleriyle uygulanması bekleniyor. Böylece bölgede oluşan yoğun trafik sorunu da serbest geçiş sistemi ile birlikte tamamen ortadan kaldırılmış olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol