kapat ikonu

Camiler Ramazan ayına hazırlanıyor

Bağcılar Belediyesi, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın talimatıyla toplam 66 camide temizlik çalışmaları yürüterek Bağcılar’ı Ramazan ayına hazırlıyor.

  • Gündem
  • 03 Haziran 2016 14:26
  • Son Güncelleme: 03 Haziran 2016 14:27
Bağcılar Belediyesi Ramazan ayında camileri daha kullanışlı ve temiz bir hale getirebilmek için Ramazan ayına kadar camilerde temizlik çalışmaları yürütecek. bağcılar’da bulunan toplam 66 caminin temizlik çalışmaları Ramazan ayı öncesinde sürüyor.
 
İlçede eyr alan tüm camiler Ramazan ayına hazırlık için Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğüne bağlı 23 kişilik ekip tarafından temizlenerek Ramazan ayına uygun hale getiriliyor.
 
Camilerde kuru temizlik işlemlerini yürüten 23 kişilik ekip, bu kapsamda cami halılarını yıkıyor, mermer, kütüphane, ayakkabılık ve fayansları nemli bezlerle siliyor. Temzilik aşamasının son safhasına gelindiğinde ise camilerin tamamına gül suuyu sıkılıyor.
 
 
Bağcılar’da yapılan Ramazan ayına hazırlık çalışmaları ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçenin huzurunu muhafa edilmesi isteniyorsa Ramazan ayının iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek bu amaçla kutsal mekanların temizlendiğini ve Ramazan ayı boyunca vatandaşların gül suyu kokuları içinde ibadetlerini yapmalarını temenni ettiğini söyledi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol