kapat ikonu

Cam filmine trafikten men cezası

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda cam filminin ikinci kez tekrarlanmasının cezasının son derece büyük olacağı ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalarda cam filminin ikinci kez tekrarlanmasının cezasının son derece büyük olacağı ifade edildi.
 
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz günlerde araç sürücülerini yakından ilgilendiren bir karar alındı. Bu karar çerçevesinde araçlarda filmli camların geçtiğimiz yıllarda serbest bırakılmasının ardından alınan yeni bir karar sonrasında tekrar yasaklanmasına karar verildi.
 
Yasaklar Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı olarak çalışan trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilecek rutin kontrollerde çeşitli cezalarla karşılanacak. Filmli olan araçların trafiğe çıkmalarını engellemek için her yıl yapılan araç muayenesi sırasında bu kontrollerinde gerçekleştirilmesine karar verildi. Aracında film olan kişilerin vize alamayacakları en baştan belirlenmiş oldu.
 
Trafik ekipleri ilk kez bu konuda ceza alacak olan araç sahiplerine ilk ceza olarak 206 liralık bir para cezası uygulayacak. Bu süreç içerisinde ikinci ceza alacak olan kişileri de büyük sürprizler bekliyor. Bu süreç içerisinde araçların trafikten men edilmesine karar verildi. Araç sahiplerinin getirilen yasağı ciddiye almaları için çeşitli çalışmaların yapıldığı öğrenildi. Konu hakkında çalışmalar devam ediyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol