kapat ikonu

Cam filmi KDK'da görüşülüyor

cam filmi hakkında tartışmalar hız kesmeden devam ederken bu süreç içerisinde konu KDK tarafından görüşülmeye başlandı.

cam filmi hakkında tartışmalar hız kesmeden devam ederken bu süreç içerisinde konu KDK tarafından görüşülmeye başlandı.
 
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından son dönemlerde araçlardaki filmli camların yeniden kurallara göre düzenlenmesi için birtakım çalışmalar yapılmıştı. Bu çalışmalar sonrasında araçlarda bulunan filmli camların pek çok vatandaş tarafından ihtiyaç olarak değerlendirilmesi son derece dikkat çekti.
 
Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından gerçekleştirilen çalışmalara bir yenidi daha eklendi. Cam filmi hakkında gündeme getirilen başvuruların incelemeye alındığı öğrenildi. Özellikle araştırılması ve başka bir karar verilmesi için gerçekleştirilen araştırmalar sonrasında bu sistemin yazın güneşten korunmak için gerekli olduğu savunulmaya başlandı.
 
Başvuruların büyük kısmının güneş ışınlarından korunma amaçlı olduğu yönünde çıkan açıklamalar son derece dikkat çekti. Cam filminin insan sağlığını olumlu bir şekilde etkilediği iddia edildi. Şimdilerde yapılan başvurular Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından detaylı bir şekilde inceleniyor. İncelemelerin ardından bu durumun olumlu sonuç verip vermeyeceği ise merak konusu haline geldi. Yakın zamanda konu hakkında detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol