kapat ikonu

Çalışma Hayatında Kadınlara Dünya Bankasından Destek

Yapılan araştırmalar sonrasında kadınların çalışma hayatı içerisinde daha aktif duruma gelmelerinin yapılan işleri de olumlu bir şekilde etkiledikleri belirlenmişti. Bunun ardından kadınların her geçen gün çalışma hayatı içerisinde desteklenmeleri

Yapılan araştırmalar sonrasında kadınların çalışma hayatı içerisinde daha aktif duruma gelmelerinin yapılan işleri de olumlu bir şekilde etkiledikleri belirlenmişti. Bunun ardından kadınların her geçen gün çalışma hayatı içerisinde desteklenmeleri bekleniyor.
 
Çalışma hayatı içerisinde kadınların olumlu bir şekilde desteklenmesi için şimdiye kadar pek çok çalışma yapıldı. Bu çalışmalar sonrasında kadın istihdamının her geçen gün biraz daha arttığı tespit edildi. Dünya Bankası tarafından yapılan bir açıklamanın ardından kadınların dünya çapında gelişimi sağladıkları için biraz daha desteklenmeleri gerektiği ifade edildi. Bu sürecin hızlandırılması için büyük bir bütçenin ayrılmasına karar verildi.
 
Dünya Bankası gelişimi sağlamak ve eşitlik yaratmak amacıyla ilk olarak gelişmemiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki kadınların çalışma hayatı içerisinde desteklenmesini sağlayacak. Bu sayede ekonomilerine de büyük oranda katkı sağlamış olacak. Bu süreçte destek olmak amacıyla yeni ve özel bir kredi programının eksiksiz bir şekilde hayata geçirilmesine karar verildi. Fon büyüklüğünün artması ile birlikte verilecek desteğin önemi bir kez daha gündeme gelmeye başladı.
 
Dünya Bankası fona destek olması için Almanya, Arap Emirlikleri ve Arabistan gibi ülkelerden yardım alacaklarını açıkladı. Bu süreçte bazı özel sermaye şirketleri de hayata geçirilecek. Paket programın detaylarının ilerleyen günlerde net bir şekilde açıklanması beklenirken iş sahibi olan kadınlara aktif bir şekilde mentörlük desteği de verilmiş olacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol