kapat ikonu

Çalışana bin 700 lira devlet desteği

Yeni yasayla birlikte AR-GE çalışanları için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından işverene her bir çalışan için aylık bin 700 lira tutarında destek sağlanacak.

 
 
Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen ve kısa süre içinde hayata geçirilmesi planlanan yeni yasa ile birlikte çalışma alanında birçok şey değişiyor.
 
Meclis Genel Kurulu’nda kabul edilen ve önümüzdeki günlerde uygulamaya geçecek olan Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Kanunu ile devlet AR-GE çalışanları için işverene aylık bin 700 lira destek verecek. İşçilerin maaşının bin 700 liraya kadar olan kısmı 2 yıl boyunca devlet tarafından karşılanacak. Ancak işverenin bu desteği alabilmesi için belirli şartlar bulunuyor.
 
Çalışanların yüzde 10’u için destek sağlanacak
 
Gerekli şartları karşılayan AR-GE firmalarının toplam çalışan sayısının yüzde 10’u Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından karşılanacak. 100 çalışanı bulunan bir firma sadece 10 çalışanı için devletten aylık bin 700 lira destek alabilecek. Bakanlık firmanın tüm çalışanları için destek sağlamayacak. Hürriyet
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol