kapat ikonu

Büyükanne çalışmasında karar zamanı

Torun bakan büyükanneler için verilen aylık için karar zamanı geldi.

Torun bakan büyükanneler için verilen aylık için karar zamanı geldi.
 
Dünyada bir ilk olan ve çalışan anneleri desteklemek için verilen torun bakan büyükanneler için maaş imkanı büyük ses getirmişti. Uygulamanın ilk olmasından dolayı nasıl bir sonuç vereceği tam olarak bilinmemekle birlikte projenin bu ay içerisinde masaya yatırılmasına karar verildi.
 
Daha önceki dönemlerde belirli illerde belirli sayı ile başlayan projenin pilot uygulama olarak isimlendirilmesine karar verilmişti. Bunun ardından uygulama pek çok büyükanne tarafından onay gördü. Aylık 425 lira ödeme alan büyükanneler bu bakımdan maddi açıdan rahatladıklarını dile getirmişlerdi. Ancak bu süreç içerisinde uygulamanın kalıcı olup olmayacağı merak konusu haline geldi.
 
Uygulamanın 10 farklı ilde 500 aile için başlatılmasına karar verilmişti. Bu konuda beklenenin çok üzerinde bir başvuru geldi. Toplam 105 bin başvurunun geldiği açıklanmıştı. İlginin bu kadar yoğun olmasından dolayı uygulamanın kalıcı hale getirilmesi isteniyor. Ancak bu süreç içerisinde bu hafta meclise konunun tüm detayları ile birlikte masaya yatırılmasına karar verildi. Yapılacak görüşmelerin ardından nihai karar verilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol